O mnie

Nazywam się Mariusz Suliga i w myśl przytoczonych poniżej słów podejmuję próbę spisania tego, co ulotne. Będę się skupiał głownie na tematach dotyczących moich rodzinnych stron.

„Jako że pamięć ludzka jest niestała, i ponieważ (sam) człowiek jest zmienny i śmiertelny i z nędznej, a także przemijającej materii został ukształtowany, dlatego z konieczności zrodził się obowiązek zapisu, aby to, co teraz wolą ludzką zostało rozporządzone mogło w przyszłości być potwierdzone na wieczną rzeczy pamiątkę.”

Motto Fundacji
O mnie

Rodzinne Strony

Przez termin rodzinne strony rozumiem tereny obejmujące w przybliżonym kształcie obecną Gminę Kluczewsko. Dla wyjaśnienie dodam, że często będę używał skrótów myślowych, nazywając te tereny „kluczewskimi”, wybaczcie mi proszę to uproszczenie. Bezsprzecznie Dobromierz, Januszewice, Kluczewsko czy Stanowiska, mają ciekawą historię a wywodzą się z nich wspaniali ludzie. Godna uwagi jest każda z nich, choć nie dla każdej można znaleźć bogate źródła historyczne.

Równolegle przedstawię wyniki działań genealogicznych dotyczących mojej rodziny. Może ktoś w moich zapiskach odnajdzie ślady własnych przodków.

Jeżeli podoba Ci się to miejsce, zapraszam do polubienia Moja Praojczyzna w mediach społecznościowych na Facebook, LinkedIn i Instagram. Jednocześnie zachęcam do odwiedzenia mojego Drzewa Genealogicznego. Znajdziecie je na portalu My Heritage. Niezwykle ważne jest dla mnie współtworzenie bazy wiedzy o historii  Naszej wspólnej Małej Ojczyzny wraz z jej mieszkańcami. Równie gorąco zachęcam osoby związane z omawianymi terenami, a które już tam nie mieszkają. Ponieważ sam zaliczam się do tej grupy, czuję ogromną satysfakcję, kiedy dalecy i bliscy „emigranci” odnajdują tutaj cząstkę swoich wspomnień.

Moja Praojczyzna

Rodzina Suligów

Strona o NAS, czyli o Suligach


Ikona MH
My Heritage

Z oczywistych względów część moich działań skupia się wokół nazwiska SULIGA, zapraszam zatem również na Facebook do polubienia strony Strona o Nas, gdzie znajdują się informacje o pochodzeniu nazwiska Suliga oraz na profil  Rodzina Suligów, który łączy wszystkich Suligów w jedną społeczność. Tutaj również proszę o dzielenie się wszelkimi informacjami, podaniami, historiami dotyczącymi tego nazwiska. Wszystkie informacje, które już dostałem, zebrałem w kilka krótkich artykułów.

Pozdrawiam serdecznie, autor Mariusz Suliga.