Oboczność od nazwiska Pakosz, a to Pakosz – 1301 od imion złożonych typu Pakosław.
Pankowski Marian
proboszcz parafii Janina od 1927 roku, proboszcz parafii Kluczewsko od 1923 do 1925, Potok Złoty (1925-1927), Konieczno 1929, Bebelno, b. wikariusz parafii Książ Wielki, Koniemłoty, Beszów. Aresztowany w 1943. 03.06.1943 przetransportowany do obozu koncentracyjnego KL Auschwitz. W 1944 przetransportowany do obozu koncentracyjnego KL Buchenwald, gdzie prawdopodobnie zginął.
Paweł R
Proboszcz Parafii Stanowiska w 1811 roku.
Pawlik
Od imienia Paweł.
Pawłowski Józef
Ksiądz Pawłowski Józef, proboszcz parafii Kluczewsko od 1911 roku. Umarł w Drochlinie. Za probostwa księdza Pawłowskiego 20 i 21 maja 1914 roku, ksiądz biskup Łosiński odbył w Kluczewsku wizytę duszpasterską.
Perucki Bronisław
Czytaj więcej
Piątkiewicz Wojciech
Ksiądz Piątkiewicz Wojciech, proboszcz w Januszewicach, gdzie zmarł w 1769 roku (akt nr 5).
Piątkiewicz Wojciech
Ksiądz Piątkiewicz Wojciech, proboszcz Januszewic w latach 1728-1765. Sekretarz Kapituły kurzelowskiej. Prezentę dostał od Józefy Dunin Dąbskiej, kasztelanowej, kolatorki, dziedziczki Komornik i Rzewuszyc.
Piekarski
Od zawodu piekarz.
Piętkiewicz Wojciech
Ksiądz Piętkiewicz Wojciech, proboszcz parafii Stanowiska w 1758 roku. Sedzia surr. kurzel.
Pilczyca
Piotrowicz Józef ps. Wybój
Pluciński Józef
Ksiądz Józef Pluciński, proboszcz Kluczewska w latach 1840-43. *** Ciekawym jest, że można znaleźć informację o kilku księżach o tych personaliach. Najbardziej prawdopodobne, iż tym urzędującym w Kluczewsku był opisany niżej Józef Pluciński wikariusz z Nakła. Na te informacje nakierował mnie Pan Cezary Borowski, za co serdecznie mu dziękuję. ***…
Pobóg
Herb Szlachecki. Grafika- źródło: Wikipedia.
Początek Antoni
Potyński Jan
Praczka
Pro publico bono
dla dobra publicznego, dla dobra ogółu
Prokop
Prokop – imię męskie pochodzenia greckiego, od προκοπή – prokope, „postęp, rozwój”.
Pryt Jan
Pryt Józef
Pryt Piotr
Przerębska Beata
Żona Andrzeja Chocimowskiego.
Przydatek
Nazwa przymiarki, dodatki, a także przydatki czy przymierki oznacza kawałki ziemi najczęściej dwumorgowej wielkości. Przydzielano je chłopom, którzy na mocy nakazu uwłaszczeniowego otrzymali ziemię mało urodzajną.
Pura Jan
Pura Kazimierz
Pura Stanisław
Pura Stanisława
Putowski Mateusz Wacław
Ksiądz Mateusz Wacław Putowski, proboszcz Januszewic w latach 1695-1719, zmarł w Januszewicach 5 marca 1719 roku (akt nr 2), przeżywszy 50 lat. Pochowany obok kościoła w Januszewicach. Rozpoczął pisać księgę chrztów, również za jego probostwa zaczęto budować drewniany kościół i postawiono go w 1695 roku z środków Kazimierza z Drogomira…
Najnowsze komentarze
The Real Person!
The Real Person!